هنوز از نوشتن دور هستم

هنوز از نوشتن دور هستم. امشب دیگه حوصله کتاب خوندن را نداشتم. تصمیم گرفتم بنویسم. تصمیم گرفتم از حس و حالم در این چند رو اخیر بنویسم. این چند رو احساس کردم بیشتر زنده بودم. یعنی بیشتر در شکل گرفتن، فهمیدن یا تغییر دادن مسیر زندگیم نقش داشتم. کمتر غیرفعال بودم، کمتر گذاشتم هر اتفاقی که دلش می‌خواهد بیفتد، بیفتد. به این نتیجه رسیدم، هرچقدر هم کم، احتیاج دارم که هدف داشته باشم، بدونم تا آخر هفته قرار هست چیکار کنم. نیاز دارم کمی هم برای رسیدن پاداش بگیرم. می‌دونم و دوست دارم عمیقا باور داشته باشم که مسیر خود پاداش هست. احساس می‌کنم برای فهمیدن و زندگی کردن این جمله باید خیلی قوی بود. قدرتی که من الان ندارم. قدرتی که دوست دارم داشته باشم.

اتفاق‌های اصلی زندگی‌ام الان تو کافه می‌گذرد. اونجاست که بیشترین یادگیری را دارم، اونجاست که بیشتر چالش‌ها را باهاشون باید روبه‌رو بشم. برایم انگار دانشگاه و کار و تهران و سربازی و همه و همه به کنار رفته‌است. اما، هنوز احساس می‌کنم باید یاد بگیرم. اما برایش وقت نمی‌گذارم. تقریبا مطمعن هستم یک روزی این نوشته‌های وبلاگ را قرار هست پاک کنم. دوست دارم با هدف بنویسم، دوست دارم حتی اگر از خودم و حس و حالم و زندگی‌ام می‌نویسم، خوب بنویسم نه مثل این جملات که ترکیب ناخوشایندی از غر، رویا و کلیشه هستند. دوست دارم بیشتر از عزت‌نفس بخونم. دوست دارم تک تک دقایق زندگیم دغدغه عزت‌نفس داشته باشم. بر اساس اون تصمیم بگیریم، بر اساسش صحبت کنم و بر اساسش لذت ببرم. حدسم این هست که بعضی وقت‌ها باید مجبور بود تا یک موضوع را فهمید. یا بهتر بگم، بعضی وقت‌ها باید شجاعت از اول شروع کردن رو داشت. باید برگردم به یک سال و نیم پیش. باید برگردم به وقتی که شروع کردم درمورد عزت‌نفس خوندن.

زندگی‌ که نیاز به کمک دارد

دلم می‌خواهد بیشتر بنویسم. حتی اگر این جمله رو در ابتدا چند پست قبلی نگفته‌ام، مطمعن هستم که در ذهنم آن را تکرار می‌کردم. برایم سوال هست، اگر واقعا دلم می‌خواهد بیشتر بنویسم پس چرا فاصله زمانی این پست‌ها تا این حد زیاد هست. چرا اینجا هم نمی‌تونم به خودم دروغ نگم. من از نوشتن فرار می‌کنم چون باعث می‌شود با خودم رو به رو بشم. دقیقا نقطه مقابل وقتی که به خودم دروغ می‌گم. در زندگی روزمره‌ام سعی می‌کنم از وضعیت فعلی‌ام فرار کنم، اما وقتی می‌نویسم انگار دیگر راه فراری ندارم. یا بهتر بگم، هنوز راه فراری بلد نیستم.

یکی دیگر از دلایلی ک نمی‌نویسم این هست که می‌ترسم نوشته‌ها خوانده شوند و من از عکس‌العمل دیگران می‌ترسم. همیشه ترسیده‌ام و حدس می‌زنم هیچ‌وقت نتونم با این ترس مقابله کنم. مشکل دیگر این هست خودم نمی‌خونم. نوشته‌های خودم رو نمی‌خونم. من می‌نویسم تا بعدا به یاد بیارم و نمی‌دونم چرا این ذهن احمق من این را متوجه نمی‌شه.

به هر حال می‌دونم نمی‌تونم راحت تو این وبلاگ بنویسم. باید سعی کنم براش هدفی تعیین کنم.

اما می‌دونم که عجیب احتیاج به نوشتن دارم.

پ.ن: تصمیم گرفتم با وجود اینکه تاحالا کسی نظری نگذاشته، باز هم نظرها را ببندم تا با خیال راحت‌تری بنویسم.